Komfort i przemieszczanie
Miejsca pasażerów, posiłki, toalety i odpoczynek połączone wewnętrznymi przejściami. Ergonomia, dostępność i korzystanie ze stref będą oceniane w układzie i makiecie.
BACL®7G · OKRĄGŁY STATEK POWIETRZNY
BACL®7G przedstawia propozycję przełomowej innowacji w dziedzinie samolotów o kolistej konstrukcji: wizję rozwoju lotnictwa skoncentrowaną na doświadczeniu użytkowników i realizowaną etapami.
Poznaj technologię i CPM
Po ponad stu latach postępu w lotnictwie BACL®7G bada kolistą architekturę wykraczającą poza tradycyjny kadłub o kształcie rury. Autor i Projektant João Budni proponuje nowe możliwości w zakresie komfortu, dostępności i jakości życia.
Według Autora i Projektanta João Budni ponad dziesięć lat pogłębionych badań, analiz, obliczeń inżynierii lotniczej i kosmicznej, testów oraz powtarzanych symulacji doprowadziło do obecnej koncepcji. Uważa ją za technicznie wykonalną dzięki zaawansowanej inżynierii lotniczej. Wyniki będą przedstawiane z dokumentacją, warunkami i ograniczeniami, odróżniając tę ocenę od niezależnych demonstracji i certyfikacji.
Koncepcje i wymagania projektoweMiejsca pasażerów, posiłki, toalety i odpoczynek połączone wewnętrznymi przejściami. Ergonomia, dostępność i korzystanie ze stref będą oceniane w układzie i makiecie.
Bagaż powiązany z pasażerem i dwuwarstwowa odprawa: najpierw w hali terminalu, następnie na płycie wejścia na pokład i schodach dostępowych z weryfikacją magnetyczną. Ocenione zostaną przepływy, wspomagana mobilność i dane; strategiczne mechanizmy pozostają chronione.
Celem jest ograniczenie zależności od tradycyjnych pasów. Operacje wymagają wykazanych zdolności, dozwolonych miejsc, infrastruktury i integracji z przestrzenią powietrzną.
Cel powyżej Macha 2,02 oraz badanie wysokości ponad typowym pułapem przelotowym lotnictwa komercyjnego. Zakres lotu należy wykazać dla konfiguracji i warunków.
Wymaganiem jest ciśnienie odpowiadające poziomowi morza w całej kabinie, w zakresie 360°. Rezerwę awaryjną na pełny plan lotu należy dobrać do misji i liczby pasażerów.
Planowane ograniczenie narażenia na złą pogodę i ochrona podczas awarii na wodzie. Limity pogodowe, stabilność, szczelność i ewakuacja wymagają oceny i prób.
Zależnie od wielkości i konfiguracji przewidziano do czterech drzwi pasażerskich oraz windy dla osób potrzebujących pomocy w poruszaniu się. Dostęp, urządzenia zabezpieczające i ewakuacja zostaną ujęte w układzie i ocenach technicznych.
Zależnie od wielkości i konfiguracji: fortepian na pokładzie, strefa rozrywki, wirtualne okna, restauracja i Coffee Bar oraz toalety i odpoczynek. Planowane funkcje będą oceniane według wersji i warunków operacyjnych.
| Zastosowanie | Planowana średnica | Pokłady |
|---|---|---|
| Cywilny | Ø25 m | 1 |
| Wojskowy | Ø20,5 m | 1 |
| Lotniczy i kosmiczny | Ø52 m | 3 |
Planowane konfiguracje. Każda wersja otrzyma własne badania, integrację, budowę i ocenę. Złoty obraz przy hangarze przedstawia cywilną koncepcję Ø25 m. Szczegóły konstrukcyjne i strategiczne mechanizmy pozostają poufne Under Seal.
INFRASTRUKTURA PRODUKCYJNA
Planowany kampus przemysłowy o powierzchni 144 hektarów łączy produkcję, zarządzanie i komunikację operacyjną. Realizacja obejmuje teren, zakład główny, oprzyrządowanie, produkcję początkową i ekspansję globalną.

Siedem planowanych hangarów i centrala firmy tworzą infrastrukturę produkcyjną i zarządczą przedsięwzięcia.
Drogi obwodowe, osie wewnętrzne i pierścienie dojazdowe łączą węzły. Plan obejmuje bramy, parkingi i drogi rowerowe.
Wybrane węzły obejmują planowane wieże i wertiporty wspierające mobilność powietrzną oraz pracę parku.
Zakup terenu, budowa głównego zakładu produkcyjnego i wdrożenie oprzyrządowania przemysłowego.
Rozpoczęcie produkcji początkowej w małej skali (LRIP) i uruchomienie infrastruktury szkoleniowej.
Zwiększenie skali przemysłowej i przygotowanie struktury do ekspansji globalnej.
Daty odniesienia z planu CPM. Realizacja zależy od postępu projektu i formalizacji każdego etapu.
01 / POZNAJ BACL®7G
Prezentacja z autoryzowanym sklonowanym głosem i awatarem João Budni. Wnętrza i samolot są wizualizacjami koncepcyjnymi.
Pobierz wideo MP4 · ENNapisy w innych językach: ⚙ → Napisy → Przetłumacz automatycznie. Możesz też otworzyć film w YouTube.
BACL®7G · Technologia i CPM z czasem na wyjaśnienie.
Narracje PT, EN i ES zostały zaktualizowane: PF/PJ we wszystkich 12 rundach, limit 280 000 udziałów na uczestnika i grupę pod wspólną kontrolą w każdej rundzie oraz identyfikatory według kraju. Zobacz zasady i plan V10.
Przejdź do części filmu
Prezentacja z autoryzowanym sklonowanym głosem i awatarem João Budni. Wnętrza i samolot są wizualizacjami koncepcyjnymi.
Planowany cel: USD 16 240 140 000 w 12 podetapach po 7 mln udziałów. Łącznie 84 mln udziałów i 48% kapitału końcowego przy pełnej realizacji. Cele nie oznaczają już otrzymanych środków. 12 modeli Business Plan M-2 z konsolidacją miesięczną 2027–2033. Cele, budżety, wpływy i wydatki są odrębne. Budżety i zastosowanie US GAAP wymagają weryfikacji odpowiedzialnych specjalistów.
Zapotrzebowanie na środki na uruchomienie, przed aktywacją rund CPM, wynosi 39 148 550,00 USD i jest powiązane z 245 000 udziałów podfazy 1.1 (CPM-01), po 159,79 USD za udział. Udziały te wchodzą w skład 7 000 000 udziałów dostępnych w CPM-01 i podlegają limitom oraz procedurze weryfikacji, klucza autoryzacyjnego i płatności danej rundy. 245 000 udziałów etapu uruchomienia stanowi 0,14% planowanego końcowego kapitału zakładowego, przy podstawie 175 000 000 jednostek w scenariuszu pełnej realizacji.
Wszystkie raporty potwierdzające faktyczną realizację każdej z 12 rund, od CPM-01 do CPM-12, zostaną poddane niezależnemu audytowi zewnętrznemu przed ostatecznym zatwierdzeniem. Analiza obejmie otrzymane środki, ich wykorzystanie i osiągnięte etapy, stosownie do rodzaju raportu. Opinia wskaże rundę, okres, zakres, dowody, wnioski i ewentualne zastrzeżenia. Sprawy oczekujące i poprawki będą rejestrowane. Zobacz zasadę 12.4.
Pełny dokument po portugalsku • wersja 10 • 11.10.2026
12 modeli Business Plan M-2 z konsolidacją miesięczną 2027–2033. Cele, budżety, wpływy i wydatki są odrębne. Budżety i zastosowanie US GAAP wymagają weryfikacji odpowiedzialnych specjalistów.
Pobierz model M-2 dla 12 podetapów02 / ZROZUM CPM
CPM oznacza Captação Pulverizada Mundial: propozycję globalnego, rozproszonego pozyskiwania kapitału, łączącą uczestników w różnych przedziałach kwotowych w celu wsparcia rozwoju projektu BACL®7G.
Planowany cel: USD 16 240 140 000 w 12 podetapach po 7 mln udziałów. Łącznie 84 mln udziałów i 48% kapitału końcowego przy pełnej realizacji. Cele nie oznaczają już otrzymanych środków.
12 modeli Business Plan M-2 z konsolidacją miesięczną 2027–2033. Cele, budżety, wpływy i wydatki są odrębne. Budżety i zastosowanie US GAAP wymagają weryfikacji odpowiedzialnych specjalistów.
Planowany cel: USD 16 240 140 000 w 12 podetapach po 7 mln udziałów. Łącznie 84 mln udziałów i 48% kapitału końcowego przy pełnej realizacji. Cele nie oznaczają już otrzymanych środków. Każda podfaza przewiduje 7 milionów jednostek i 4% końcowego kapitału przy pełnym wykonaniu. Wszystkie 12 rund są dla PF/PJ. Limit grupy to 4% jednostek rundy, czyli 0,16% planowanych 175 milionów jednostek końcowych.
| Runda | Nazwa | Planowani uczestnicy | Udziały uczestnictwa | Cena USD | Cel USD | Planowany udział końcowy | Planowane zamknięcie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.1 | Origem | PF/PJ | 7,000,000 | 159.79 | 1,118,530,000 | 4% | 2027-09-03 |
| 1.2 | Conexão | PF/PJ | 7,000,000 | 165.22 | 1,156,540,000 | 4% | 2028-03-31 |
| 1.3 | Impulso | PF/PJ | 7,000,000 | 170.84 | 1,195,880,000 | 4% | 2028-10-27 |
| 2.1 | Ascensão | PF/PJ | 7,000,000 | 176.65 | 1,236,550,000 | 4% | 2029-05-25 |
| 2.2 | Propulsão | PF/PJ | 7,000,000 | 182.66 | 1,278,620,000 | 4% | 2029-12-21 |
| 3.1 | Altitude | PF/PJ | 7,000,000 | 188.87 | 1,322,090,000 | 4% | 2030-07-19 |
| 3.2 | Mesosfera | PF/PJ | 7,000,000 | 195.29 | 1,367,030,000 | 4% | 2031-02-14 |
| 3.3 | Órbita | PF/PJ | 7,000,000 | 201.93 | 1,413,510,000 | 4% | 2031-09-12 |
| 4.1 | Aero Parceria | PF/PJ | 7,000,000 | 208.80 | 1,461,600,000 | 4% | 2032-04-09 |
| 4.2 | Convergência | PF/PJ | 7,000,000 | 215.90 | 1,511,300,000 | 4% | 2032-11-05 |
| 4.3 | Aliança | PF/PJ | 7,000,000 | 223.24 | 1,562,680,000 | 4% | 2033-06-03 |
| 4.4 | Horizonte | PF/PJ | 7,000,000 | 230.83 | 1,615,810,000 | 4% | 2033-12-30 |
| CPM | 12 | — | 84,000,000 | — | 16,240,140,000 | 48% | 2027–2033 |
Maksymalnie 280 000 jednostek na posiadacza i łącznie na grupę pod wspólną kontrolą w każdej rundzie. Sumuje się wszystkie zakupy tego samego ośrodka kontroli. PF/PJ mogą uczestniczyć we wszystkich 12 rundach po otwarciu każdej z nich, przestrzegając limitu osobno w każdej rundzie. Jednocześnie otwarta jest jedna runda; pozostałe pozostają zamknięte. Kompletne wnioski przechodzą weryfikację chronologiczną, kontrolę limitu i wydanie klucza BACL®7G do płatności według oficjalnych instrukcji. Wstępna rejestracja nie rezerwuje jednostek ani nie daje pierwszeństwa. CPM pozostaje w przygotowaniu.
Wynalazca i kontrolujący
Uczestnicy PF/PJ • CPM-01–CPM-12
Planowana końcowa struktura przy pełnym wykonaniu: 52% dla wynalazcy i 48% dla uczestników CPM, PF/PJ. Nie rezerwuje się kapitału ani głosów według kategorii uczestników. Prawa i rzeczywisty udział wynikają z wyemitowanych udziałów i ważnych dokumentów; wyższa cena nie zwiększa liczby głosów na jednostkę.
Proponowana ochrona: zgoda dotkniętej klasy, wybrana reprezentacja każdej z 12 rund i informacje kwartalne. Wybór nie przekazuje automatycznie wszystkich głosów przedstawicielom. Wkłady strategiczne trafią do spółki.
Uwaga: uczestniczący posiadacze jednostek (PF/PJ) nie mogą obracać swoimi jednostkami BACL®7G na rynku wtórnym ani na zorganizowanym lub niezorganizowanym rynku pozagiełdowym do rozpoczęcia przez BACL®7G produkcji na skalę światową, planowanego na 30.12.2033. Ograniczenie obowiązuje do faktycznego rozpoczęcia produkcji na skalę światową. Sam upływ planowanego terminu nie dopuszcza obrotu, jeśli ten etap nie został osiągnięty. Zamiana jednostek między posiadaczami podlega temu samemu ograniczeniu.
Planowana końcowa struktura przy pełnym wykonaniu: 52% dla wynalazcy i 48% dla uczestników CPM, PF/PJ. Nie rezerwuje się kapitału ani głosów według kategorii uczestników. Prawa i rzeczywisty udział wynikają z wyemitowanych udziałów i ważnych dokumentów; wyższa cena nie zwiększa liczby głosów na jednostkę.
Maksymalnie 280 000 jednostek na posiadacza i łącznie na grupę pod wspólną kontrolą w każdej rundzie. Sumuje się wszystkie zakupy tego samego ośrodka kontroli. PF/PJ mogą uczestniczyć we wszystkich 12 rundach po otwarciu każdej z nich, przestrzegając limitu osobno w każdej rundzie. Jednocześnie otwarta jest jedna runda; pozostałe pozostają zamknięte. Kompletne wnioski przechodzą weryfikację chronologiczną, kontrolę limitu i wydanie klucza BACL®7G do płatności według oficjalnych instrukcji. Wstępna rejestracja nie rezerwuje jednostek ani nie daje pierwszeństwa. CPM pozostaje w przygotowaniu.
Przed autoryzacją weryfikuje się tożsamość, łańcuch własności, beneficjenta rzeczywistego i wspólną kontrolę, w tym holdingi, zagraniczne spółki zależne oraz powiązane osobiste zakupy kontrolującego. Wspólny pasywny inwestor mniejszościowy, pokrewieństwo lub branża same nie wystarczają. Nierozstrzygnięte nowe wnioski pozostają wstrzymane z uzasadnieniem i prawem przeglądu; istniejących praw nie odbiera się automatycznie.
Formalne przystąpienie pozwoli ustalić posiadacza PF/PJ, powiązania z przedsiębiorstwami i grupami, uprawnienia do reprezentacji, kontrolę i beneficjentów rzeczywistych, finansowanie oraz wnioski w tej samej rundzie. Oświadczenia zostaną sprawdzone na podstawie dokumentów i rejestrów. Projekt służy do weryfikacji; CPM jest w przygotowaniu, a rejestracja kontaktowa nie stanowi przystąpienia.
Zasady mają numerowane sekcje i punkty. Należy podać wersję i punkt: Zasady CPM V10, punkt 1.2. Pełny projekt w języku portugalskim używa tych samych odwołań co plan.
Projekt formularza PDF — portugalski · Projekt formularza Word — portugalski
Preencher minuta de adesão — português →
Wojna, klęska, pandemia lub siła wyższa w skali krajowej, regionalnej lub światowej mogą wymagać zmian proporcjonalnych do udowodnionego wpływu. Powody, działania i nowy harmonogram będą dokumentowane i przekazywane uczestnikom z zachowaniem wymaganych zgód oraz praw ustawowych.
Uczestnicy każdej sformalizowanej rundy wybiorą parę przedstawiciela i zastępcy: ostatecznie po 12 osób. Propozycja: kadencja 24 miesiące, jedna kolejna reelekcja, ogłoszenie 30 dni wcześniej, uwierzytelnione głosowanie, odwołania i raporty kwartalne.
Czytaj pełny projekt zasad i wyborów
280 000 jednostek stanowi 4% z 7 milionów w rundzie. 25 grup kupujących maksimum mogłoby wypełnić całą rundę. To nie zarezerwowane miejsca ani gwarancja rozproszenia. Raporty pokażą rzeczywisty skład i koncentrację bez zakładania udziału sektora lub preferencji przydziału.
F1.1 Origem: 7 mln udziałów po USD 159,79, cel USD 1 118 530 000, planowane zamknięcie 03.09.2027. Początkową część określą podstawowe rezultaty, dostępne środki i oferty handlowe.
Diagnoza LTDA, instrumenty, własność intelektualna i początkowa inżynieria mają własne koszty i terminy. Plan odróżnia przygotowanie, wykonanie i faktycznie dostępne środki.
Początkowa część należy do F1.1 bez podwójnego liczenia, z bezpośrednim udziałem w kapitale. CVM 88 lub inna ścieżka zależą od kwalifikacji, aktualnych limitów i wymogów; podział planu nie zezwala na globalną ofertę.
Czytaj i drukuj PDF04 / INFORMACJA I PRZEJRZYSTOŚĆ
Poznanie projektu, zrozumienie propozycji i zapoznanie się z dokumentami poprzedzają każdą decyzję o uczestnictwie.
Jasno przedstawiony plan biznesowy, obejmujący etapy, cele i przewidywane przeznaczenie środków.
Propozycja przewiduje sprawozdania poddawane audytowi. Dokumenty i raporty będą udostępniane w miarę ich przygotowania i dostępności.
Prezentacja publiczna opisuje trzy ogólne konfiguracje i zatwierdzone funkcje. Rysunki konstrukcyjne, strategiczne mechanizmy i materiały Under Seal pozostają chronione.
KONTROLOWANY DOSTĘP
Przestrzeń na dokumenty uczestnictwa, postępy rund, sprawozdania, niezależny audyt i oficjalne komunikaty.
Administracja przyznaje dostęp po weryfikacji posiadacza i jego uczestnictwa. Rejestracja zainteresowania i wypełniony projekt nie dają dostępu. Materiały Under Seal wymagają odrębnego upoważnienia.
Otwórz strefę posiadaczy — portugalskiOficjalny e-mail: budni-aircraft@outlook.com. Oficjalny WhatsApp: +55-11-98369-4527, preferowany kanał tam, gdzie jest dostępny, z odpowiednimi alternatywami dla każdego kraju. Wstępna prezentacja instytucjonalna. CPM nie jest otwarta: bez rezerwacji udziałów ani przyjmowania środków.
Wiadomości przygotowane w aplikacji pocztowej lub Outlook w przeglądarce wysyła się z tych aplikacji. Formularz zapisuje zainteresowanie i pokazuje numer na tej stronie.
INFORMACJA PRAWNA I WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA
Strona przedstawia BACL®7G. Publikacja obrazów i tekstów nie zastępuje zgłoszeń patentowych, rejestracji znaków, umów ani analizy prawnej rynków docelowych.
Podstawy: brazylijskie przepisy o własności intelektualnej, prawie autorskim, oprogramowaniu, dokumentach elektronicznych, danych i ofertach publicznych; konwencje paryska i berneńska; TRIPS; PCT; reguły rynku docelowego.
06 / CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
Zacznij od podstaw. Uczestnictwo należy zrozumieć przed jego sformalizowaniem.
BACL®7G to projekt technologii okrągłych statków powietrznych Autora i Projektanta João Budni. Planowane są trzy prototypy: cywilny Ø25 m z 1 pokładem, wojskowy Ø20,5 m z 1 pokładem oraz lotniczy i kosmiczny Ø52 m z 3 pokładami. Obrazy są koncepcyjne.
Nie. Propozycja CPM zakłada zorganizowanie udziału w kapitale spółki na warunkach określonych w odrębnych dokumentach. Poznanie projektu lub wyrażenie zainteresowania nie ustanawia takiego udziału.
Każda podfaza przewiduje 7 milionów jednostek i 4% końcowego kapitału przy pełnym wykonaniu. Wszystkie 12 rund są dla PF/PJ. Limit grupy to 4% jednostek rundy, czyli 0,16% planowanych 175 milionów jednostek końcowych.
Tak, jeżeli uczestniczą niezależnie, na własny rachunek i we własnym interesie. Samo pokrewieństwo lub stosunek pracy nie oznaczają wspólnej kontroli. Przy formalnym przystąpieniu sprawdzani będą rzeczywisty posiadacz, beneficjent rzeczywisty, kontrola i istotne porozumienia. Nabycia w ramach tej samej grupy kontroli sumuje się do limitu 280 000 udziałów na rundę. Wykorzystywanie spółek, pracowników lub krewnych jako podstawionych posiadaczy nie pozwala zwielokrotnić tego limitu. Zobacz punkty 1.2, 1.3 i rozdział 2 Zasad CPM.
Limit jest własną zasadą CPM. Odwołanie do identyfikacji beneficjenta rzeczywistego w Rezolucji CVM nr 50, w zakresie jej stosowania, nie oznacza zatwierdzenia, rejestracji ani poparcia CPM przez CVM. CVM 50 ↗
Nie automatycznie. Zgodnie z proponowanymi zasadami obrót udziałami i ich zamiana pozostają zablokowane do faktycznego rozpoczęcia produkcji na skalę światową, planowanego na 30.12.2033. Upływ siedmiu lat lub nadejście tej daty nie odblokowuje obrotu, jeżeli ten etap nie został jeszcze osiągnięty. Późniejsze przeniesienia będą zależeć od obowiązującego prawa i właściwych dokumentów. Limit 280 000 udziałów obowiązuje na rundę i sam w sobie nie ustanawia stałego limitu koncentracji po dopuszczeniu przeniesień. Zobacz punkt 1.2 i rozdział 4 Zasad CPM.
Wstępna prezentacja projektu. CPM nie jest otwarta: brak rezerwacji udziałów i przyjmowania środków.
Skonsolidowany plan jest dostępny na stronie. Podgląd pokazuje obecną strukturę. Wrażliwe informacje techniczne i materiały Under Seal pozostają chronione, także w przyszłej strefie ograniczonego dostępu.
CPM ma przybliżyć zainteresowanym rozwój BACL®7G i jego potencjał tworzenia wartości. Wyniki ekonomiczne będą zależeć od postępów technicznych, certyfikacji, realizacji działalności, przyjęcia na rynku i praw określonych w instrumentach. Uczestnictwo będzie długoterminowe, z wynikami zmiennymi, możliwością częściowej lub całkowitej utraty kapitału i ewentualnymi ograniczeniami płynności. Szczegółowe dokumenty wyjaśnią te warunki, aby umożliwić świadomą decyzję.
PF oznacza osobę fizyczną, PJ osobę prawną. Identyfikator zależy od rezydencji podatkowej lub kraju utworzenia, nie od języka. Są to odniesienia funkcjonalne, bez automatycznej równoważności prawnej. Dokumenty zostaną potwierdzone podczas formalnej weryfikacji; wstępna rejestracja nie zbiera dokumentów podatkowych.
| Kraj | PF • osoba fizyczna | PJ • osoba prawna | Źródło urzędowe |
|---|---|---|---|
| Brazylia BR | Identyfikator podatkowy PF | Identyfikator podatkowy PJ | Źródło urzędowe |
| Stany Zjednoczone US | SSN / ITIN | EIN | Źródło urzędowe |
| Hiszpania ES | NIF (DNI / NIE) | NIF | Źródło urzędowe |
| Japonia JP | Individual Number / My Number (個人番号) | Corporate Number (法人番号) | Źródło urzędowe |
| Korea Południowa KR | 주민등록번호 / 외국인등록번호 | 사업자등록번호 | Źródło urzędowe |
| Chiny kontynentalne CN | 居民身份证号码 / TIN | 统一社会信用代码 | Źródło urzędowe |
| Rosja RU | ИНН / INN (12) | ИНН / INN (10) | Źródło urzędowe |
| Niemcy DE | Steuer-IdNr. | W-IdNr. / Steuernummer | Źródło urzędowe |
| Francja FR | Numéro fiscal / SPI | SIREN | Źródło urzędowe |
| Włochy IT | Codice fiscale | Codice fiscale | Źródło urzędowe |
| Zjednoczone Emiraty Arabskie AE | Emirates ID / Passport; TRN* | Business registration / Corporate Tax TRN* | Źródło urzędowe |
| Polska PL | PESEL / NIP | NIP | Źródło urzędowe |
| Wielka Brytania GB | UTR / NINO | UTR | Źródło urzędowe |
| Kanada CA | SIN / NAS | BN / NE | Źródło urzędowe |
| Portugalia PT | NIF | NIPC / NIF | Źródło urzędowe |
| Meksyk MX | RFC (13) | RFC (12) | Źródło urzędowe |
Odniesienia sprawdzone 11.10.2026. Japoński My Number ma prawnie ograniczone zastosowanie: nie przesyłaj go tutaj. Niemiecki W-IdNr. obowiązuje po nadaniu, Steuernummer pozostaje. ZEA nie mają ogólnego osobistego TIN: Emirates ID potwierdza tożsamość, TRN dotyczy odpowiedniej rejestracji podatkowej. SIRET we Francji identyfikuje zakłady. Włoski numer VAT nie zastępuje automatycznie codice fiscale. W Polsce PESEL lub NIP zależy od sytuacji.